MILANO: לא רק משושה...

MILANO: לא רק משושה...

אם על החולצות, ואם על החליפות או הסווטשירטים, החל מהמכנסיים, עד לנעליים ולאקססוריז, כשזה נוגע לרוברטו וינו, כולנו יודעים מהו הסימבול האהוב עליו: המשושה האייקוני שטומן בתוכו לא רק את מונוגרמת השם שלו - RV, אלא גם את ששת הערכים המייצגים את בית האופנה שייסד במילאנו. מבט קרוב על לוגו ה-Hesagono, אנחנו מתחילים...

Magic - קסם

רוברטו וינו מאמין שלאופנה יש כוחות על טבעיים המתעלים על המציאות היומיומית. עוצמה בלתי רגילה והשפעה שמעניקה תחושת כישוף. את ההוויה של מילאנו, כבמטה קסמים, הוא מעביר באמצעות הפריטים שמעצב, כאילו היו אמצעי תקשורת עבורו, צוהר לשוחח עם העולם החיצוני לזה הפנימי שלו שבתוכו הוא מסתגר.

Idealism - אידאליזם

רוברטו וינו רואה באידאליזם עצם שאינו חלום רחוק, ושגם אם היה, לא הייתה מבחינתו שום בעיה לטוס עד אליו, להושיט יד ולקטוף אותו כדי לתרגמו לכדי פיסות אופנה.

האופנה האידאלית והחיים האידאליים ניתנים להגשמה ממש עכשיו, בהווה. הרי שהעבר לא קיים, והעתיד אינו מובטח, כך שהרגע הזה לעשות את הטוב ביותר, הוא הרגע הנכון באמת.

האופנה של רוברטו וינו הופכת את החיים שלנו לאידאליים יותר. וכשאנחנו עטופים באידיליה, תרתי משמע, אנחנו מסוגלים להרגיש אותה בתחומי חיים אחרים. ההרמוניה מחלחלת והדבר הקרוב ביותר לשלמות, מתחיל לפרוח בפנינו...

Love - אהבה

רוברטו וינו מאמין שאופנה גבוהה היא הדרך לגן העדן של האהבה העצמית. היא הדרך שבה אנחנו מבליטים את היופי שקיים בתוכנו ומאפשרים לו לבלוט החוצה, כדי שיקרין בזוהרו המופלא על העולם.

"האדם יפה מטבעו," אומר, "וליצירת אמנות כאדם, ראויה מסגרת יפה לא פחות."

Art - אמנות

עבור רוברטו וינו, שנוטה להסתגר בסטודיו בביתו שבמילאנו, אמנות היא האמצעי לחוות חופש מוחלט. היא מדברת עבורו את המילים שאינו מסוגל לומר, כי במקום מסוים, לפעמים הן לא קיימות על מנת שבכלל יגיד אותן.

האמנות, כך מגדיר מעצב העל, מטהרת את השכל דרך ההרמוניה שהיא מייצרת, ומשם מביאה לנתיבי השראה נוספים. לפני שנכנס ל"מוד המעצב" שלו, אוהב לשאול את עצמו שתי שאלות חשובות...

מה אעשה? ולמה דווקא את זה? מה שמאפשר לו להכניס משמעות לתהליך התהוות היצירה.

Nostalgia - נוסטלגיה

רוברטו וינו אמנם לא מאלו שאוהבים להסתכל על העבר, להתרפק עליו ולומר שפעם היה טוב יותר. ועם זאת, הוא כן מאמין שיש להכיר בעובדה שיש לכבד את המורשת שעליה גדל, התחנך, ולעתים העריץ.

דרך הבגדים שמעצב, מנציח את נעוריו בין קירות הגרפיטי של הולדתו, לביקורים בקתדרלת מילאנו הגותית, הצפייה הממושכת בסרטי ג'יימס בונד...

 

בקולקציה החדשה שלו, נהנה לתעד את מסעותיו למזרח הרחוק, את המיקסטייפים שהכין בשנות ה-90 וה-2000 המוקדמות, התפעלותו מהנחשים האסקלופים של סיציליה, וגולת הכותרת - היזכרותו בפעם הראשונה שבה ראה את אייקון הסמיילי, והתאהב בו בענק.

Optimal - אופטימליות

רוברטו וינו דוגל בייצור פריטים שהם מעבר ליפים בלבד: הם אופטימליים בהיותם מתוכננים בקפידה, עשויים מתערובות טקסטיל משובחות או מכותנה טהורה ומובחרת. כשהבדים של רוברטו וינו באים במגע עם הגוף שלנו, מרגישים, וממש יכולים לדמיין, כאילו נושבת עלינו בריזה של שדה כותנה איטלקי.

קסמים, אידאליזם, אהבה, אמנות, נוסטלגיה ואופטימליות . לנו, זה נשמע כמו חלום. ועכשיו, זה נראה שהוא אפילו מתגשם...